Merhaba – İyi Kitap
İyi Kitap

army bombbts official army bombbangtan bombbts army bomb ver 4bts army bomb ver 3bts army bombbts light stickbts official light stickbts light stick ver 4bts light stick ver 3

2017’nin ilk sayısında yine birlikteyiz. Yeni yıl, yeni umutlar demek. Sanırım yeni yılda hepimizin dileği ortak: Barış! Umarım bu dileğin yanıt bulduğu, huzurla geçireceğimiz bir yıl olur 2017…
2016, İyi Kitap için pek çok yeniliğin hayata geçtiği bir yıl oldu. Mart ayında yayımladığımız 82. sayımızdan itibaren yeni tasarımımızla karşınızda olduk. Yedinci yaşımızı da kutladığımız Mart sayısı, içeriğimizde de pek çok yeniliğin miladı oldu. Bu süreçte okurlarımızın beğeni ve desteğini yanımızda hissettik,
onlardan güç aldık.
Toplamda 10 sayı hazırladık size 2016’da. Bu 10 sayıda, birbirinden değerli, yerli ve yabancı yazarların 166 kitabına yer verdik sayfalarımızda. Kimi çocuk ve gençlik yazınının klasikleri arasında yer alan, kimi geleceğin klasikleri olacak 166 kitap… Bu eserleri ele alan yazılarımızın yanı sıra yerli ve yabancı yazarlarla, yayıncılık sektörünün profesyonelleriyle 7 söyleşi yaptık.
Çocuklarla gerçekleştirilebilecek, kitap okumayı özendiren 6 kitap etkinliğine yer verdik. “Sahaf Dükkânı” köşemizde, edebiyat tarihinden, 8 değerli eseri sizlere hatırlattık. “Çocuk ve gençlik kitaplarında toplumsal cinsiyet” konulu dosya çalışmamızın yer aldığı Haziran sayımız büyük beğeni ile karşılandı.
İyi Kitap adına kısa bilançosunu vermeye çalıştığım 2016, yaşanan pek çok acıya karşın, iyi kitaplara sığındığımız dolu dolu bir yıl oldu bizim için. 2017’de nice nitelikli çocuk ve gençlik kitabıyla buluşmak üzere…

Bu yazıyı beğendin mi? Paylaş!

About The Author

İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılından bu yana yayıncılık alanında çalışıyor. Pek çok yayınevinde farklı görevlerde bulundu. “Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Dehlizlerinde” adında, Günışığı Kitaplığı’ndan yayınlanmış bir çocuk romanı var. İyi Kitap’ın sorumlu yazı işleri müdürü ve editörü olarak çalışma yaşamına devam ediyor.

4 Comments

 1. Hülya Kaba 17 Ocak 2017 at 13:29

  Derginizi son zamanlarda yeni keşfettim ve oldukça hoşuma gitti ama benim için büyük bir sorun varki derginizi aylık sayılarını alabileceğim bir yer ya da site bulamadım ücretsiz olduğunuda biliyorum. Derginizi pdf olarak indirdim ama bu yeterli olmuyor. Çünkü bir kitabı veya dergiyi sanal ortamda altını çizmeden, not alamadan, sayfaları sürekli karıştıramadan zevk alamıyorsunuz. En azından bu kural benim için geçerli bu durumla ilgilenirseniz çok sevinirim.

  • İyi Kitap 17 Ocak 2017 at 23:31

   Merhaba,
   [email protected] adresine, yaşadığınız yeri de belirten bir e-posta atarak, dergimize ulaşabileceğiniz size en yakın noktayı sorabilirsiniz.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

 2. Mihraç 27 Mart 2017 at 20:20

  Merhabalar. Derginizin sayılarını inceledim ve oldukça beğendim. Ancak bunları sanal ortamda okumak yukarıda da belirtildiği gibi bazen insanı tatmin etmiyor. Çalışmalarınıza nasıl ulaşabilirim ?

  • İyi Kitap 28 Mart 2017 at 11:09

   Merhaba,
   [email protected] adresine, yaşadığınız yeri de belirten bir e-posta atarak, dergimize ulaşabileceğiniz en yakın noktayı sorabilirsiniz.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

Yorum yaz