İyi Kitap

Merhaba

Safter Korkmaz 2 Ekim 2018 İyi Kitaptan, Safter Korkmaz, Sayı 107 - Ekim 2018 Merhaba için yorumlar kapalı

2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül’de başladı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve bir milyonu aşkın öğretmen ders başı yaptı. Ders başlama saatlerinden servis araçlarının durumuna, trafik çilesinden sağlık problemlerine pek çok fiziki sorun; müfredat, karma eğitim, kontenjan gibi daha baskın tartışmaların yanında gündemde yer buldu. Anlayacağınız, bu sene de önceki pek çok eğitim yılı başlangıcını aratmadı. Çocuk ve gençlere eşit, çağdaş, bilimsel eğitim hizmetini ücretsiz bir hak olarak sunamadığımız gerçeği ise değişmedi. Bu sorunlara rağmen çocuklar, tatil sonrası büyük bir heyecanla okullara döndüler. Arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle buluşmanın sevincini yaşadılar. Ancak yoğun müfredat ve yorucu ders saatlerinin, zamanla bu heyecanı körelteceğini düşünmek yanlış olmaz. Bu
süreçte, öğretmen ve ebeveynlerin çocuk kitaplarını etkin kullanarak, öğrencilerin okula ilgisini canlı tutmaları ve öğrenme süreçlerine katkı sunmaları mümkün. Onların okuma alışkanlıklarını geliştirecek ve edebiyatın yaratıcı dünyasıyla buluşturacak kurgu eserlerin yanı sıra, çağdaş bilgiler ve bilimsel metotlarla tanışmalarını sağlayacak kurgu dışı eserlerin önemi yadsınamaz.

Geleceğimiz için iyi kitaplarda buluşmak üzere…

Safter Korkmaz

Bu yazıyı beğendin mi? Paylaş!

About The Author

İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılından bu yana yayıncılık alanında çalışıyor. Pek çok yayınevinde farklı görevlerde bulundu. “Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Dehlizlerinde” adında, Günışığı Kitaplığı’ndan yayınlanmış bir çocuk romanı var. İyi Kitap’ın sorumlu yazı işleri müdürü ve editörü olarak çalışma yaşamına devam ediyor.

Comments are closed.