İyi Kitap

Safter Korkmaz

İyi Kitap, iki aylık aradan sonra, iki yeni köşe ile merhaba diyor yeni yayın dönemine.

İlki Gökçe Yavaş Önal imzalı. Değerli çizerimiz, bu sayıdan itibaren “Anne Bak!” isimli çizgi-köşesiyle buluşacak okuruyla. Mizahi bir anlatımla, modern çocukluk hâllerine göz atacağız bu sayfada.

Diğer yeni köşemizin ismi ise “Neler Oluyor Neler!” Yazarımız Ceyhan Usanmaz’ın hazırlayacağı sayfalarda, Türkiye ve Dünya çocuk edebiyatındaki güncel gelişmeleri takip edeceğiz.

Doğan Gündüz’ün kaleme aldığı “Sahaf Dükkanı”, Fuat Altay’ın hazırladığı ödüllü bulmaca ve elbette son aylarda yayımlanan çocuk ve gençlik kitaplarını konu edinen eleştiri ve değerlendirme yazılarımız da her zamanki gibi dergi sayfalarında sizleri bekliyor olacak. Bu sayı kapak çizimimiz ise Oğuz Demir’den. Değerli kalem, önümüzdeki beş sayı kapaklarımız renklendirecek.

Okul hazırlıklarının hız kazandığı günlerde, çocuk ve gençlerimizi iyi kitaplarla buluşturabilmek dileğiyle…

Keyifli okumalar!

 

Bu yazıyı beğendin mi? Paylaş!

About The Author

İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılından bu yana yayıncılık alanında çalışıyor. Pek çok yayınevinde farklı görevlerde bulundu. “Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Dehlizlerinde” adında, Günışığı Kitaplığı’ndan yayınlanmış bir çocuk romanı var. İyi Kitap’ın sorumlu yazı işleri müdürü ve editörü olarak çalışma yaşamına devam ediyor.

Yorum yaz