Merhaba, – İyi Kitap
İyi Kitap

army bombbts official army bombbangtan bombbts army bomb ver 4bts army bomb ver 3bts army bombbts light stickbts official light stickbts light stick ver 4bts light stick ver 3

Haziran sayımızın dosya başlığı “Çizgilerle Anlatmak”. Resimli kitaplardan grafik romana, çizgi romanlardan sessiz kitaplara, kısacası edebiyatın çizgiyle buluşma noktalarına göz atalım istedik. Yetişkin okurca zaman zaman küçümsenen, çoğunlukla sadece çocuklar için üretildiği düşünülen resimli kitapların dünyasına kabaca olsa da girmek, söz konusu önyargılara işaret etmek bizce önemliydi. Bu kapsamda Ayşegül Utku Günaydın’ın hazırladığı dosya yazımızın yanı sıra, grafik romanlarıyla tanınan değerli yazar Levent Cantek ile yaptığımız söyleşiyi de ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Dosya kapsamında ele aldığımız pek çok resimli kitapla birlikte Ermeni Ninem, Evvel Zaman İçinde Dünya, Ormandan Çıkış, Yaşlı Adam ve Deniz gibi grafik romanlar üzerine değerlendirme yazılarımız da sayfalarımızda yer buldu.

Bu sayı aynı zamanda yayın döneminin son sayısı. İki aylık bir ara sonrası, yeni yayın dönemimiz Eylül’de başlayacak. İyi kitaplarla İyi Kitap sayfalarında buluşmak dileğiyle…

Keyifli okumalar!

Safter Korkmaz

Bu yazıyı beğendin mi? Paylaş!

About The Author

İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılından bu yana yayıncılık alanında çalışıyor. Pek çok yayınevinde farklı görevlerde bulundu. “Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Dehlizlerinde” adında, Günışığı Kitaplığı’ndan yayınlanmış bir çocuk romanı var. İyi Kitap’ın sorumlu yazı işleri müdürü ve editörü olarak çalışma yaşamına devam ediyor.

1 Comment

  1. E Kitap 20 Temmuz 2019 at 22:22

    Çok güzel olmuş

Yorum yaz