İyi Kitap

Çocuk ve Gençlik Kitapları Dergisi

Merhaba,

Nisan sayımızda iki söyleşimiz var. İlkinde çevirmen Olcay Mağden Ünal, İmdat! Çıkarın Beni Buradan, İmdat! Büyükanne Geri Dönüyor, Kardeşim Bulunmaz Hint Kumaşı ve “Süperhügo” serisinden tanıdığımız Alman yazar Salah Naoura’ya merak ettiklerini soruyor. Böylece, çocuklar için yazmaktan çevirmenlerin sorunlarına, mizahtan çocuk-kitap ilişkisine, pek çok konuya değindikleri güzel bir sohbeti okuma şansı buluyoruz.

“Sahaf Dükkânı” köşemizde ise Doğan Gündüz, yazar Nemika Tuğcu ile amcası Kemalettin Tuğcu üzerine söyleşiyor. Nemika Tuğcu’nun kaleme aldığı Sırça Kökün Masalcısı – Kemalettin Tuğcu’nun Yaşamöyküsü kitabından yola çıkarak gerçekleşen sohbette, Kemalettin Tuğcu’nun yaşamına dair pek çok dikkat çekici bilgi okurla paylaşılıyor.

Bu sayımızda ayrıca, çocuklarla uygulanabilecek üç yakınsak okuma etkinliğinin anlatıldığı bir yazıya da yer veriyoruz. Yazar ve akademisyen Nilay Yılmaz’ın kaleme aldığı yazı, yakınsak düşünme becerileri üzerine düşünmemizi sağlayacak.

Çocuk ve gençlik yazınının güncel örnekleri üzerine pek çok değerlendirme yazısı da yine sayfalarımızda sizleri bekliyor olacak.
Keyifli okumalar…

Safter Korkmaz

Show More