İyi Kitap

Çocuk ve Gençlik Kitapları Dergisi

Hoşça kalın!

İyi Kitap Çocuk ve Gençlik Kitapları Dergisi’nin 156 sayı süren yolculuğu, Haziran 2023 sayısı ile sona eriyor. Kitap eleştiri ve değerlendirme yazılarıyla, dosya çalışmalarıyla, pek çok farklı köşe içeriğiyle çocuk ve gençlik yazınımızda önemli bir yer tutan İyi Kitap, bundan böyle, 14 yılı aşan yayım hayatında oluşturduğu zengin İnternet arşiviyle varlığını sürdürecek.

Yer yer buz kırıcı rolü de üstlenerek eleştiri kültürümüze sunduğu katkıların yanı sıra, insanlığın evrensel değerlerinden beslenen çağdaş ve ilerici bir yayıncılık anlayışının temsilcilerinden olan İyi Kitap, “zamansız” içeriğiyle yol gösteren olmaya devam edecek.

2015 yılından bu yana yazı işleri müdürü ve editörü olarak yürütme şansı bulduğum İyi Kitap çalışması, meslek yaşamımın unutulmaz duraklarından biri olacak. Bu 8 yıl boyunca değerli katkılarıyla dergiyi var eden ve işimi kolaylaştıran dergi yazarlarına ve çizerlerine teşekkürü borç bilirim.

Benden önceki dönemde, derginin yükünü omuzlamış olan Sayın Aslı Tohumcu ve Sayın Zarife Biliz’in isimlerini anmak ve şükranlarımı sunmak da ayrıca önemsediğim bir görev. İyi Kitap onların değerli emeği ve mirası üzerinde yükseldi.

Son olarak, elbette bir edebiyat dergisini yaşatan en önemli güce, okurun beğeni ve desteğine işaret etmek isterim. Eğer bu beğeni ve destek olmasa, bir edebiyat dergisinin değil 156 sayı, 6 sayı bile ayakta kalması mümkün olamazdı. Bizi hiç yalnız bırakmayan ve desteklerini hep yanımızda hissettiğimiz okurlarımıza da en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

İyi kitapların peşinde tekrar bir araya gelebilmek dileğiyle…

Hoşça kalın…

Show More