Merhaba – İyi Kitap
İyi Kitap

army bombbts official army bombbangtan bombbts army bomb ver 4bts army bomb ver 3bts army bombbts light stickbts official light stickbts light stick ver 4bts light stick ver 3

“…yaşam bir yanıt değil, bir sorudur; bunun yanıtını sadece siz
bulabilirsiniz.”*

Ursula K. Le Guin ve Enver Ercan, 22 Ocak’ta aramızdan ayrıldı. Onları bir arada anmamızı sağlayan, acı bir kronolojik tesadüf olsa da yaşama verdikleri yanıtla, dünyamızı zenginleştiren iki dev yazın insanıydı yitirdiğimiz. İlki bilimkurgu ve fantastik edebiyatın dünyaca önemli isimlerinden, diğeri şiirimizin ve yayıncılık yaşamımızın duayenlerinden… Mirasları daha pek çok kuşağı edebiyatla buluşturmaya; yaşama yeni yanıtlar bulmalarına yardımcı olmaya devam edecek.

“tuhaf bir adamsın vesselam
canını sıkan bir sokağı
boyuyorsun da
kırmızıya
bir yaprak düşse dalından
altında kalıyorsun”**

Yarıyıl tatilinin sürdüğü bu soğuk günlerde, sizi çocuk edebiyatının sıcacık dünyasıyla buluşturan bir dergi hazırladık.
Çocuk ve gençlerimizin kendi yanıtlarını bulma süreçlerine katkı sunmanın yolu iyi kitaplardan geçiyor.
Keyifli okumalar!

Safter Korkmaz

* Ursula K. Le Guin, Her Yerden Çok Uzakta
** Enver Ercan, Gece

Bu yazıyı beğendin mi? Paylaş!

About The Author

İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılından bu yana yayıncılık alanında çalışıyor. Pek çok yayınevinde farklı görevlerde bulundu. “Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Dehlizlerinde” adında, Günışığı Kitaplığı’ndan yayınlanmış bir çocuk romanı var. İyi Kitap’ın sorumlu yazı işleri müdürü ve editörü olarak çalışma yaşamına devam ediyor.

Yorum yaz